טיפול באקנה

הסובלים מאקנה יכולים לבחור באחת משתי הגישות הבאות: טיפול עצמאי בבית או פנייה לגורמים חיצוניים ומומחים בתחום.

התעוררתם בבוקר וגיליתם פצעון בפנים? יש סיכוי שהוא יחלוף מעצמו, אם תקפידו על היגיינה וניקוי עור הפנים. עם זאת, לעתים זוהי רק ההתחלה של מחלת עור המוכרת בשם "אקנה". אקנה היא תופעה המיוחסת בעיקר לגיל ההתבגרות, בה מתפרצים פצעונים דלקתיים באזורים שונים בעור ובעיקר בפנים. חוסר טיפול או הזנחה עלולים להוביל להתפשטות הפצעונים וצלקות.

איך מטפלים באקנה?

יש שתי גישות טיפול. הראשונה היא לנסות לשפר את המצב באמצעים ביתיים פשוטים. כלומר: לאכול בריא, להקפיד על שתיית מים, להימנע ממגע בעור בידיים לא נקיות, לאמץ הרגלי טיפוח ולרכוש מוצרי קוסמטיקה לשימוש ביתי. יש גם מאכלים מסוימים אשר ידועים כמגבירים את רמת השומניות בעור, כגון מזון מטוגן, חריף או רווי סוכר.

כאשר מדובר באקנה בדרגה נמוכה, ייתכן וגישה זו תהיה מספיקה, אך יש מקרים בהם מומלץ לפנות לגורם מומחה, שיוכל לאבחן את מצב העור ולבנות תכנית טיפול מותאמת אישית.

למי פונים כדי לטפל באקנה?

בשלב הראשון מומלץ לקבוע תור לרופא עור. רופא עור יאבחן את מצב העור ויוכל להמליץ על שימוש בתרופות מסוגים שונים או טיפולים אחרים. בנוסף, רצוי לקבוע תור גם לטיפול קוסמטיקה אצל קוסמטיקאית פרה רפואית מומלצת. הקוסמטיקאית תוכל לבצע ניקוי יסודי של העור ולהשתמש בתכשירים ייעודיים לשיפור מצב הפצעונים. לאחר הטיפול, תוכלו לקבל הדרכה וטיפים מעשיים כיצד לשמור על העור ולמנוע את החרפת האקנה.

קוסמטיקאית פרה רפואית יכולה להועיל רבות גם במצבים של צלקות פוסט אקנה. צלקות אלו הן התוצר של אקנה ממושך, גירוד או שימוש בתכשירי קוסמטיקה לא מתאימים לטיפול בפצעונים. יש שיטות שונות לטשטש את הצלקות, כאשר חלקן יכולות להתבצע בקליניקה של קוסמטיקאית בעוד ששיטות אחרות מחייבות הכשרה מקיפה יותר ואף השגחה רפואית כמו במקרה של פילינג כימי עמוק.

סובלים מאקנה? קבעו תור למרפאת מומחים לאסתטיקה ובקשו להתייעץ לגבי טיפול בשיטת מזותרפיה, לייזר, גלי רדיו או פילינג כימי. טיפולים אלו אינם מהווים תחליף לשמירה על היגיינת העור ותזונה מאוזנת, אך הם יכולים לשפר באופן משמעותי את מראה העור ומצבו.

דילוג לתוכן