מה קרה לצוללת הטיטאן?

כולנו תוהים ומתעסקים בשאלה על מקרה צוללת הטיטאן, וכיצד ניתן להסביר את האירוע. יובהר שבינואר השנה התרחשו כמה תרחישים שגרמו לטיטאן ליפול לעומקי האוקיינוס. התרחישים המשמעותיים כללו כשל במערכות, שריפה, אובדן הרמטיות והסתבכות בקרקעית.

לגבי כשל מערכות, נמצא כי המערכת הציפה לא הפעילה כראוי, דבר שהביא לאי-אפשרות לשחרר את המטענים ולעלות לפני הים ליצירת קשר עם הספינה האם. בנוסף, תרחיש של שריפה גרם למכה מהירה של החמצן בכלי השיט, ותרחיש של אי-עמידה בלחץ העצום של המים בעומק גרם לחדירת מים לצוללת שהיתה שקולה לפיצוץ.

בהמשך נדון גם תרחיש אפשרי של הצטברות באובייקט כלשהו, כמו רשת דייגים ישנה, או שנתקעה בשלד הטיטאניק עצמה. יובהר כי התכנון היה כך שהמגע עם הקרקע יתרחש במרחק מסוים מהאונייה הטרופה. כחלק מהתעסקות בתרחישים השונים, נדבך נמצא כי קיווי דיווחים על תקלות קודמות בטיטאן. לדוגמה, בצלילה אחת בשנה שעברה זוהתה בעיה בסוללה, והיו גם דיווחים על חוסר מערכת אוטומטית לשיגור שדרים אקוסטיים.

לפיכך, ניתן להסיק כי התקלות בטיטאן היו מרכזיות במקרה זה וגרמו לירידתה לעומקי האוקיינוס. עם זאת, מדובר בשאלה פתורה שדורשת מחקר נוסף ומידע נוסף על פרטי האירוע.

דילוג לתוכן