טיפול בחצ'קונים

תהליך אבחון מקצועי וסדרת טיפולים בהתאמה אישית, הם הסוד שעומד בבסיסו של טיפול מוצלח כנגד פצעי התבגרות.

פצעי התבגרות, המכונים "חצ'קונים", הם אותם פצעונים המופיעים בעיקר באזור הפנים בקרב נערים ונערות. עם זאת, כדאי לדעת שלא מדובר בתופעה ייחודית רק לצעירים, וגם אנשים בוגרים יותר עלולים לסבול מן התופעה. במקרים מסוימים, הפצעונים הם קטנים, בודדים וחולפים במהירות, אך במקרים אחרים מדובר באקנה שזהו מצב ממושך של הופעת פצעים מוגלתיים, היכולים להשאיר צלקות על העור.

על קוסמטיקה וטיפול באקנה

אחת השיטות לטפל בפצעוני אקנה, היא באמצעות טיפולים קוסמטיים. השלב הראשון יהיה לפנות לקוסמטיקאית מומלצת, אשר מתמחה בטיפול באקנה. בשלב השני, הקוסמטיקאית תערוך אבחון מדויק של עור הפנים, כדי לקבוע את סוג העור ושיטת הטיפול הטובה ביותר עבורכם. במהלך האבחון היא תבדוק פיזית את העור וגם תשאל אתכם סדרת שאלות. לאחר מכן, תקבלו הסבר מפורט אודות הטיפול ומספר התורים שתצטרכו לקבוע, מכיוון שלרוב טיפול באקנה אינו מסתיים בתור חד פעמי.

שיטות קוסמטיות לטיפול בחצ'קונים

טיפול בחצ'קונים מתחיל בניקוי של עור הפנים. גם כאן לא מדובר בפעולה בודדת וחד פעמית, אלא בהרגל שיש לאמץ בקביעות. הקוסמטיקאית תבצע ניקוי של העור בתחילת כל טיפול ותנחה אתכם כיצד לשמור על עור נקי גם בבית.

בטיפול עצמו הקוסמטיקאית תתאים לכם תכשירים שונים, כאשר חלקם נועדו לווסת את קצב ייצור החלב בתאים, חלקם מכילים רכיבים אנטי דלקתיים וחלקם מעודדים ייצור תאי עור חדשים. במקרים מסוימים ניתן לשלב גם מכשור רפואי, ומסכות פילינג, שנועדו לקלף את תאי העור ולהצמיח תאים בריאים במקומם.

קוסמטיקאית מומחית לטיפול בחצ'קונים

קוסמטיקאית אשר מתמחה בטיפול בפצעונים, צריכה להיות בעלת ניסיון רב, כדי להתאים את שיטת הטיפול לכל מטופל ומטופל. בנוסף, עליה להקפיד על היגיינה וסטריליות, ולגלות רגישות רבה למטופליה, מכיוון שרובם חשים אי נוחות כתוצאה מהופעת הפצעונים.

הטיפול עצמו מתמקד בשני מישורים. המישור הראשון הוא להפחית את הופעת הפצעונים ורמת הדלקתיות. המישור השני הוא לתת מענה גם במקרים בהם נוצרו צלקות פוסט אקנה.

 

דילוג לתוכן