שוב דחייה בהפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב

הרכבת הקלה בתל אביב- מצב קטסטרופלי לבעלי העסקים הדורש פתרון

הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב עוד לא פתוח לתנועה, והמצב הקיים הוא בלתי סביר עבור בעלי העסקים בתל אביב, וכן ברחוב שדרות ירושלים ביפו. למרות הציפיות הגבוהות והצפויות שהקו ייפתח בקרוב, לא קיים אף תאריך מוגדר שבו יתבצע הפתיחה המוחלטת.

בינתיים, בעלי החנויות והעסקים ברחוב שדרות ירושלים ביפו נאלצים להמשיך לעמוד במציאות הקיימת המבוזבזת, בעוד שמבעד לחלונותיהם הם מביטים ברכבות העוברות מעל ראשם ללא נוסעים. התחכום וההתעצבנות גוברים, מבחינתם מדובר בסיטואציה בלתי סבירה ביותר.

המקום שהיה אמור להיות מקור הכנסה והתרבות הופך למקום שבו אי אפשר לשדרג את העסק ולהשיג לקוחות חדשים. הרכבות עוברות ומפסיקות בתחנות, אך אנשים לא יורדים מהן. נקודת התחנה האדומה והרחוקה של הרכבות הקלה מאזור העסקים מקנה לבעלי החנויות תחושת חוסר יכולת לשלוט במצב ולהביא לשינוי חיובי.

בעלי העסקים יכולים רק לתקוע את העיניים במראה של רכבות ריקות העוברות בתדירות מוגברת מעל ראשם, והם מתעצבנים מהעובדה שהתשובה הסופית לשאלת "מתי?" נמצאת עדיין באי-ודאות. בינתיים, הם חייבים להתמודד עם המציאות שבה הם ממשיכים להיות ללא לקוחות ולא לקבל שום תמיכה מצד הקו האדום שמתעקש להישאר סגור.

לעסקים ברחוב שדרות ירושלים ביפו אין ברירה אלא להמשיך לעמוד במתחם הקיים, כשהרכבות ממשיכות לעבור ברקען ללא נוסעים. הקו האדום של הרכבת הקלה ממשיך להיות קו רוחב בלבד, שמרחיב את ההתעסקות והתחזקות התעסוקה של האנשים הקרובים לתחנות, אך מחסיר פעילות ומתרחק מלהיות כלי תחבורה יעיל ומועיל לתושבי העיר.

דילוג לתוכן