גן החי בפתח תקווה – אזור ירוק ופעילות חינוכית במרכז

גן החי בפתח תקווה הוא מתחם טבע ייחודי שנמצא בלב המרכז הגאוגרפי של מדינת ישראל. הגן החי הוא מוסד חינוכי ותרבותי המציע למבקרים חווית למידה מרתקת ופעילויות רבות בעיצוב יצירתי, שמטרתן לחשוף את הציבור הרחב לעולם החי בצורה ידידותית וחווייתית.

המיקום האסטרטגי של גן החי מאפשר גישה נוחה מכל חלקי הארץ, ולכן המקום מושך לו תיירים ממגוון רחב של רקעים וגילאים. במהלך השנים, גן החי הפך ליעד פופולרי למשפחות, קבוצות בית ספר ותיירים מחו"ל, שמגיעים לחוות בקר, מסלולי הליכה בטבע הסובב את האתר והפעילויות המרתקות הניתנות בתוך הגן.

הגן מציע מגוון רחב של פעילויות שמשקפות את מגוון העולמות החיים. הן מתמקדות בחינוך סביבתי ובקידום המודעות לשמירה על הסביבה ועל מגוון המינים הקיימים בה. המבקרים יכולים לראות מגוון רחב של חיות מזון כמו אריות, זברות, ג'ירפות ותרנגולות, חיות פרא כמו נמרים ופילים, וגם חיות מתים כמו דינוזאורים מתוך סדרת הפעילויות התערוכות המרתקות שנמצאות באתר.

הגן מתעדכן ומתרחב מתמיד כדי להציע חוויות חדשות ומרתקות למבקרים. לאחרונה, נוספה תחנת חדשנית של איטרופוס, שמאפשרת למבקרים לעבור מעל חצי מהגן בצורה מרהיבה, ולצלות תצפית מרשימה לנוף הירוק ולחיות המגוונות הנמצאות בתוך הגן.

לצד הפעילויות המגוונות של התערוכות, גן החי פועל גם כמרכז חינוכי בתחום הביולוגיה והאוכלוסיות החיות. המקום מארח תוכניות חינוכיות וסדנאות שמטרתן לספק לתלמידים ולמבקרים ידע ומודעות לגבי חשיבות השמירה על הסביבה ועל מגוון המינים החיים הקיימים בה.

בנוסף, גן החי מארח מגוון אירועים מיוחדים כמו ימי עיון בעולם הטבע, חגיגות לחג הפסחא וחג הסוכות, ופעילויות מותאמות לילדים בתקופת החופשות בספטמבר.

גן החי בפתח תקווה הוא יעד נהדר למשפחות, תיירים ותלמידים שרוצים לחוות חוויה טבעית, ללמוד על העולם החי ולהתרגש מראות הציפורים הנודדות בשמי הגן והחיות המרתקות שבתוך החצרות השונות. הגן מאפשר למבקרים להתבונן בקרבה מרחק קרוב על המערכת הטבעית והחיים הבר.

אם אתם מתכננים ביקור בגן החי בפתח תקווה, כדאי לבדוק את השעות הפתיחה ולשלב בתוכנית גם ביקור באתרים נוספים באזור כמו הפארק הלאומי תל חי, הפארק המדע והחדשנות ומוזיאון המספר בפתח תקווה.

דילוג לתוכן