הידרדרות במצבה של אסתר רוט שחמורוב

הידרדרות במצבה של אסתר רוט שחמורוב, ספורטאית מפורסמת וכלת פרס ישראל, עומדת בפני מצב קשה ומסוכן שדורש השתלת כליה מיידית. אסתר, בת ה-71, מונתה בית החולים בילינסון לטיפול לאחר שיגורם חמור במצבה הבריאותי, והיא נמצאת במצוקה חייתית: "אני במצב שבו אינני מסוגלת לשתות אפילו מים". למרות שעשרות אנשים פנו עד כה עם הכוונה לתרום כליה, לא נמצא תורם מתאים.

לאחר מכן נמסר כי אסתר רוט שחמורוב סובלת מבעיה בכליות ונגועה באי ספיקת כליות קשה המציבה אותה בסכנת חיים. כדי להציל את חייה, היא זקוקה להשתלת כליה באופן מיידי.

בעבר, לפני כ-14 שנה, עברה אסתר השתלת כליה ראשונה בצלחת גדולה בהצלחה. אך לפני חודש, היא חוותה ירידה חריפה במצבה הבריאותי ואושפזה מחדש בבית החולים בילינסון. במהלך הטיפול, התברר כי הכליה שהושתלה לא מתפקדת כראוי. אנשי משפחתה של אסתר מתמודדים עם מחלת כליות גנטית שמונעת מהם להיות תורמים מתאימים. בעקבות כך, הוזעק לציבור בקריאה לתרום כדי להציל את חייה של אסתר.

במצבה החמור והמסוכן, אסתר רוט שחמורוב מודה ממיטת בית החולים שהיא בתהליכי התרומה וכי היא מודאגת מאוד ממצבה הבריאותי שהתדרדר משמעותית, בשל קיומם של רעלים מסביב לקרום הלב, מצבה נהיה קשה במיוחד. עוד נמסר כי היא איננה מסוגלת לשתות אפילו מים ובטח שלא לאכול. משקלה ירד משמעותית והיא אושפזה שוב בבית החולים.

דילוג לתוכן